Piłkarska LE - wyniki 3. rundy eliminacji

pilkarskalewyniki3rundy.jpg

Piłkarze Arki Gdynia pokonali u siebie duński FC Midtjylland 3:2 (2:2) w pierwszym meczu 3. rundy eliminacji Ligi Europejskiej. Lech Poznań zremisował w Holandii z Utrechtem 0:0. Rewanże odbędą się 3 sierpnia.

Gdynianie - jako zdobywcy Pucharu Polski - dopiero od trzeciej rundy rozpoczęli udział w kwalifikacjach LE. W czwartek zagrali ambitnie i do końca, dzięki czemu w ostatnich sekundach bramkę po efektownym strzale głową zdobył Rafał Siemaszko.

Do przerwy było 2:2, a cztery bramki padły między 31. i 39. minutą. Dla gospodarzy dwa trafienia zaliczył Marcus Vinicius, natomiast dla rywali gole strzelili Rilwan Hassan i Marc Dal Hende.

Lech Poznań zremisował na wyjeździe z Utrechtem 0:0. W pierwszej rundzie kwalifikacji LE "Kolejorz" wyeliminował bez trudu macedoński FK Pelister (4:0, 3:0), a w następnej poradził sobie z norweskim Haugesund (2:3, 2:0).

W trzeciej rundzie występują już mocne europejskie zespoły, np. AC Milan pokonał na wyjeździe rumuński zespół Universitatea Craiova 1:0, zaś Athletic Bilbao także w Rumunii zremisował z Dinamem Bukareszt 1:1.

Bordeaux, z Igorem Lewczukiem w składzie, pokonał u siebie węgierski Videoton FC 2:1.

W zakończonym najpóźniej meczu SC Freiburg pokonał na swoim stadionie słoweński zespół NK Domżale 1:0. W kadrze meczowej gospodarzy nie było Bartosza Kapustki, a na ławce rezerwowych siedział bramkarz Rafał Gikiewicz.

Rewanże zaplanowano na 3 sierpnia. Aby awansować do fazy grupowej, należy wyeliminować nie tylko obecnego rywala, ale także kolejnego.

Wyniki 3. rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Europejskiej:

FC Utrecht (Holandia) - Lech Poznań (Polska) 0:0
Arka Gdynia (Polska) - FC Midtjylland (Dania) 3:2 (2:2)

FK Mlada Boleslav (Czechy) - Skanderbeu Korcza (Albania) 2:1 (1:0)
Olimpik Donieck (Ukraina) - PAOK Saloniki (Grecja) 1:1 (0:0)
FK Trakai (Litwa) - Skendija Tetowo (Macedonia) 2:1 (1:1)
Maccabi Tel Awiw (Izrael) - Panionios (Grecja) 1:0 (0:0)
AIK Sztokholm (Szwecja) - SC Braga (Portugalia) 1:1 (1:1)
AEK Larnaka (Cypr) - Dynamo Mińsk (Białoruś) 2:0 (1:0)
Suduva Mariampol (Litwa) - FC Sion (Szwajcaria) 3:0 (2:0)
PSV Eindhoven (Holandia) - NK Osijek (Chorwacja) 0:1 (0:0)
Sturm Graz (Austria) - Fenerbahce Stambuł (Turcja) 1:2 (1:2)
FK Krasnodar (Rosja) - Lyngby BK (Dania) 2:1 (0:0)
Oestersunds FK (Szwecja) - Fola Esch (Luksemburg) 1:0 (0:0)
Dinamo Bukareszt (Rumunia) - Athletic Bilbao (Hiszpania) 1:1 (0:1)
Astra Giurgiu (Rumunia) - PFK Oleksandria (Ukraina) 0:0
Botew Płowdiw (Bułgaria) - Maritimo Funchal (Portugalia) 0:0
Bene Jehuda Tel Awiw (Izrael) - Zenit Sankt Petersburg (Rosja) 0:2 (0:0)
Broendby Kopenhaga (Dania) - Hajduk Split (Chorwacja) 0:0
Universitatea Craiova (Rumunia) - AC Milan (Włochy) 0:1 (0:1)
Panathinaikos Ateny (Grecja) - FK Gabala (Azerbejdżan) 1:0 (1:0)
KAA Gent (Belgia) - Rheindorf Altach (Austria) 1:1 (0:1)
Crvena Zvezda Belgrad (Serbia) - Sparta Praga (Czechy) 2:0 (1:0)
Girondins Bordeaux (Francja) - Videoton FC (Węgry) 2:1 (2:1)
Dinamo Zagrzeb (Chorwacja) - Odds BK (Norwegia) 2:1 (2:1)
Olympique Marsylia (Francja) - KV Oostende (Belgia) 4:2 (2:1)
Aberdeen (Szkocja) - Apollon Limassol (Cypr) 2:1 (1:0)
Austria Wiedeń (Austria) - AEL Limassol (Cypr) 0:0
Everton FC (Anglia) - MFK Rużomberok (Słowacja) 1:0 (0:0)
SC Freiburg (Niemcy) - NK Domżale (Słowenia) 1:0 (1:0)
(PAP)