Piłkarska LE - trzy polskie drużyny poznały rywali w czwartej rundzie

pilkarskaletrzypolskie.jpg

Legia Warszawa, Lech Poznań i Jagiellonia Białystok poznały potencjalnych rywali w czwartej rundzie kwalifikacji piłkarskiej Ligi Europejskiej. Ale zanim polskie kluby przystąpią do walki o fazę grupową, w czwartek 9 sierpnia rozpoczną rywalizację w trzeciej rundzie.

W ostatniej rundzie Legia może zmierzyć się z CFR Cluj (Rumunia) lub Alaszkert Erywań (Armenia), Lech ze Spartakiem Subotica (Serbia) lub duńskim Broendby IF (napastnikiem tego zespołu jest Kamil Wilczek), zaś Jagiellonia - z Girondins Bordeaux (Francja) lub FK Mariupol (Ukraina).

Losowanie odbyło się w poniedziałek w siedzibie UEFA w szwajcarskim Nyonie.

Wcześniej polskie kluby czekają potyczki w trzeciej rundzie. Mistrz Polski Legia, która odpadła w drugiej rundzie el. Ligi Mistrzów, spotka się z luksemburskim F91 Dudelange, z kolei Lech i Jagiellonia będą miały rywali z Belgii, tj. KRC Genk (w kadrze Jakub Piotrowski) i KAA Gent.

Aby wystąpić w fazie grupowej LE, trzeba przejść trzecią (9 i 16 sierpnia) oraz czwartą rundę eliminacji (23 i 30 sierpnia).

Program 4. rundy kwalifikacji LE:

ścieżka mistrzowska:

Legia Warszawa/F91 Dudelange (Luksemburg) - CFR Cluj (Rumunia)/Alaszkert Erywań (Armenia)

Olimpija Lublana (Słowenia)/HJK Helsinki (Finlandia) - Crvena Zvezda Belgrad (Serbia)/Spartak Trnawa (Słowacja)

Hapoel Beer Szewa (Izrael)/APOEL Nikozja (Cypr) - FK Astana (Kazachstan)/Dinamo Zagrzeb (Chorwacja)

Cork City (Irlandia)/Rosenborg Trondheim (Norwegia) - FC Salzburg (Austria)/Skendija Tetowo (Macedonia)

Spartaks Jurmala (Łotwa)/Suduva Mariampol (Litwa) - Celtic Glasgow (Szkocja)/AEK Ateny (Grcja)

Sheriff Tyraspol (Mołdawia)/Valur Reykjavik (Islandia) - Karabach Agdam (Azerbejdżan)/BATE Borysów (Białoruś)

Malmoe FF (Szwecja)/Videoton Szekesfehervar (Węgry) - The New Saints (Walia)/FC Midtjylland (Dania)

Torpedo Kutaisi (Gruzja)/FK Kukesi (Albania) - Łudogorec Razgrad (Bułgaria)/Zrinjski Mostar (Bośnia i Hercegowina)

ścieżka główna:

Lech Poznań/KRC Genk (Belgia) - Spartak Subotica (Serbia)/Broendby IF (Dania)

Jagiellonia Białystok/KAA Gent (Belgia) - Girondins Bordeaux (Francja)/FK Mariupol (Ukraina)

Sigma Ołomuniec (Czechy)/Kajrat Ałmaty (Kazachstan) - Sevilla (Hiszpania)/Żalgiris Wilno (Litwa)

Sarpsborg FF (Norwegia)/HNK Rijeka (Chorwacja) - Piunik Erywań (Armenia)/Maccabi Tel Awiw (Izrael)

FC Nordsjaelland (Dania)/Partizan Belgrad (Serbia) - Besiktas Stambuł (Turcja)/LASK Linz (Austria)

Slovan Bratysława (Słowacja)/Rapid Wiedeń (Austria) - Hajduk Split (Chorwacja)/FCSB Bukareszt (Rumunia)

Apollon Limassol (Cypr)/Dynamo Brześć (Białoruś) - Vitesse Arnhem (Holandia)/FC Basel (Szwajcaria)

Glasgow Rangers (Szkocja)/NK Maribor (Słowenia) - FK Ufa (Rosja)/Progres Niederkorn (Luksemburg)

Hapoel Hajfa (Izrael)/Atalanta Bergamo (Włochy)/CSKA Sofia (Bułgaria)/FC Kopenhaga (Dania)

Dynamo Mińsk (Białoruś)/Zenit Sankt Petersburg (Rosja) - Hibernian Edynburg (Szkocja)/Molde FK (Norwegia)

AS Trencin (Słowacja)/Feyenoord Rotterdam (Holandia) - Sturm Graz (Austria)/AEK Larnaka (Cypr)

Olympiakos Pireus (Grecja)/FC Luzern (Szwajcaria) - Basaksehir Stambuł (Turcja)/Burnley (Anglia)

Zoria Ługańsk (Ukraina)/Sporting Braga (Portugalia) - RB Lipsk (Niemcy)/Universitatea Krajowa (Rumunia)

(PAP)