Piłkarska LE - wyniki

plewyniki.jpg

Wszystkie trzy polskie kluby uczestniczące w trzeciej rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Europejskiej poniosły porażki w czwartkowych, pierwszych meczach. Wygrały za to bułgarski Łudogorec Razgrad i duńskie Broendby IF, które mają biało-czerwonych w składach.

Kompromitacją można nazwać występ mistrza kraju Legii Warszawa, który przed własną publicznością uległ luksemburskiemu F91 Dudelange 1:2. Gospodarze przez całą drugą połowę grali w dziesiątkę, ponieważ czerwoną kartkę zobaczył Hiszpan Inaki Astiz.

W rankingu klubów Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA) Dudelange jest 279., natomiast Legia zajmuje 59. pozycję.

Przed własną publicznością przegrała też Jagiellonia Białystok, która uległa KAA Gent 0:1. Z kolei Lech Poznań został pokonany na wyjeździe przez inny belgijski klub KRC Genk 0:2.

Bułgarski Łudogorec Razgrad wygrał u siebie ze Zrinjskim Mostar z Bośni i Hercegowiny 1:0. Jacek Góralski wszedł na boisko z ławki gospodarzy w 68. minucie, a Jakub Świerczok był rezerwowym. Z kolei Broendby IF Kamila Wilczka (grał do 84. minuty) pokonało w Serbii Spartaka Subotica 2:0.

Rewanże zaplanowano na 14 i 16 sierpnia.

Wyniki meczów trzeciej rundy eliminacji LE (rewanże 14 i 16 sierpnia):

wtorek, 7 sierpnia

Piunik Erywań (Armenia)        - Maccabi Tel Awiw (Izrael)       0:0

czwartek, 9 sierpnia

FK Ufa (Rosja)                 - Progres Niederkorn (Luksemburg) 2:1 (1:0)

Alaszkert (Armenia)            - CFR Cluj (Rumunia)              0:2 (0:1)

Hapoel Hajfa (Izrael)          - Atalanta Bergamo (Włochy)       1:4 (1:2)

Spartaks Jurmała (Łotwa)       - Suduva Mariampol (Litwa)        0:1 (0:0)

RB Lipsk (Niemcy)              - Universitatea Krajowa (Rumunia) 3:1 (1:0)

Łudogorec Razgrad (Bułgaria)   - Zrinjski Mostar (Bośnia i H.)   1:0 (1:0)

Apollon Limassol (Cypr)        - Dynamo Brześć (Białoruś)        4:0 (0:0)

FK Mariupol (Ukraina)          - Girondins Bordeaux (Francja)    1:3 (1:2)

Dinamo Mińsk (Białoruś)        - Zenit Sankt Petersburg (Rosja)  4:0 (3:0)

Sturm Graz (Austria)           - AEK Larnaka (Cypr)              0:2 (0:0)

Hapoel Beer Szewa (Izrael)     - APOEL Nikozja (Cypr)            2:2 (1:2)

Torpedo Kutaisi (Gruzja)       - FK Kukesi (Albania)             5:2 (4:1)

AS Trencin (Słowacja)          - Feyenoord Rotterdam (Holandia)  4:0 (3:0)

Sigma Ołomuniec (Czechy)       - Kajrat Ałmaty (Kazachstan)      2:0 (1:0)

Sheriff Tyraspol (Mołdawia)    - Valur Reykjavik (Islandia)      1:0 (0:0)

Jagiellonia Białystok (Polska) - KAA Gent (Belgia)               0:1 (0:0)

CSKA Sofia (Bułgaria)          - FC Kopenhaga (Dania)            1:2 (1:0)

FC Nordsjaelland (Dania)       - Partizan Belgrad (Serbia)       1:2 (0:1)

NK Olimpija Lublana (Słowenia) - HJK Helsinki (Finlandia)        3:0 (1:0)

KRC Genk (Belgia)              - Lech Poznań (Polska)            2:0 (1:0)

Olympiakos Pireus (Grecja)     - FC Luzern (Szwajcaria)          4:0 (3:0)

Istanbul Basaksehir (Turcja)   - Burnley FC (Anglia)             0:0

Besiktas Stambuł (Turcja)      - LASK Linz (Austria)             1:0 (1:0)

Vitesse Arnhem (Holandia)      - FC Basel (Szwajcaria)           0:1 (0:0)

Zoria Ługańsk (Ukraina)        - SC Braga (Portugalia)           1:1 (0:0)

Hibernian FC (Szkocja)         - FK Molde (Norwegia)             0:0

Hajduk Split (Chorwacja)       - FCSB (Rumunia)                  0:0

Cork City (Irlandia)           - Rosenborg Trondheim (Norwegia)  0:2 (0:2)

The New Saints (Walia)         - FC Midtjylland (Dania)          0:2 (0:2)

Spartak Subotica (Serbia)      - Broendby IF (Dania)             0:2 (0:1)

Sarpsborg 08 (Norwegia)        - HNK Rijeka (Chorwacja)          1:1 (0:0)

Rangers FC (Szkocja)           - NK Maribor (Słowenia)           3:1 (1:1)

Legia Warszawa (Polska)        - F91 Dudelange (Luksemburg)      1:2 (1:1)

Slovan Bratysława (Słowacja)   - Rapid Wiedeń (Austria)          2:1 (1:1)

Sevilla (Hiszpania)            - Żalgiris Wilno (Litwa)          1:0 (1:0)

(PAP)